GOTOWA konfiguracja NETASQ (router)

  Oferta na dostawę konfiguracji GOTOWA nie jest aktualnie dostępna.  W zamian polecamy naszą usługę wdrożenia zdalnego.

config_ready

P

rzygotowaliśmy jedyną w swoim rodzaju ofertę która pozwoli skonfigurować tak zaawansowane urządzenie  jak NETASQ UTM w kilka minut.

Co więcej, aby to osiągnąć możesz tego dokonać samemu i nie musisz w ogóle posiadać wiedzy na tematy informatyczne. Wszystko to jest dostępne za kilkadziesiąt złotych. Jeżeli uważasz, że mimo wszystko będziesz potrzebował pomocy masz możliwość kupienia konfiguracji wraz z dodatkową opcją wsparcia.

S

pędziliśmy wiele godzin dyskutując  jak powinna wyglądać taka uniwersalna konfiguracja. Założeniem było, że musi być możliwie prosta i czytelna ale jednocześnie musi zapewnić odpowiedni poziom ochrony (bo przecież to jest głównym argumentem za stosowaniem IPS-a dla ochrony sieci) oraz powinna dawać możliwość zróżnicowanego dostępu do zasobów dla różnych użytkowników sieci.

Mamy nadzieję, że osiągneliśmy zakładany efekt.

Konfiguracja może stanowić dobrą podstawę do budowy własnej, bardziej rozbudowanej kontroli ruchu w zarządzanej sieci.

Konfiguracja jest w pełni przetestowana i gwarantujemy jej działanie zgodne ze specyfikacją techniczną.

300x10-null

Specyfikacja techniczna (rozwiń listę)
 1. konfiguracja zapewnia dostęp do Internetu przez translację (NAT) przydzielonego firmie adresu publicznego
 2. sieć lokalna może składać się z dwóch podsieci (dwie sieci lokalne) A i B
 3. w jednej (A) sieci lokalnej adresy IP są przydzielany przez mechanizm DHCP (dynamiczne przydzielanie adresów IP) z możliwością istnienia hostów (komputerów, drukarek, etc.) które mają adres IP zadane w sposób statyczny (mają nadane adresy przez administratora – „ręcznie”)
 4. w drugiej (B) sieci lokalnej adresy IP mogą być przypisywane tylko w sposób statyczny
 5. wszystkie hosty (komputery, drukarki, etc.)  z sieci B mają dostęp do wszystkich zasobów sieci A
 6. tylko hosty z sieci A którym adresy zostały przyznane w sposób statyczny (przez administratora) mają dostęp do zasobów sieci B
 7. dla obu podsieci (A i B) urządzenie NETASQ pełni funkcję DNS Proxy (hosty prośby o rozwiązanie adresów URL  wysyłają do NETASQ-a)
 8. dla użytkowników z sieci A dostępne są następujące usługi Internetowe: http, https, imap (w tym imap szyfrowany), smtp (w tym smtp szyfrowany), pop3 (w tym pop3 szyfrowany)
 9. dla użytkowników z sieci B dostępne są następujące usługi Internetowe: http, https,  imap (w tym imap szyfrowany), smtp (w tym smtp szyfrowany), pop3 (w tym pop3 szyfrowany), ftp
 10. w obu podsieciach działa filtrowanie stron po adresach URL (zabronione są strony z treściami pornograficznymi, wzywającymi do przemocy, etc.)
 11. w obu podsieciach zablokowane są serwisy społecznościowe, protokoły P2P, dostęp do serwisów typu chmura (np. Dropbox, iCloud), komunikatory internetowe (z wyłączeniem komunikatora Skype – komunikator Skype jest dostępny)
 12. w obu podsieciach istnieje po 5 adresów IP które mogą być przypisane komputerom a które nie podlegają jakimkolwiek ograniczeniom (adres te są w specialny sposób zabezpieczone przed użyciem na dowolnym komputerze – instrukcja szczegółowo opisuje procedurę zabezpieczenia)
 13. zapewniony jest zdalny dostęp do obu podsieci lokalnych poprzez kanał bezpiecznego połączenia IPSEC VPN (gotowa konfiguracja przygotowana dla trzech użytkowników z użyciem bezpłatnego klienta VPN firmy SHREW)
 14. zapewniony jest dostęp do zdalnych pulpitów (RDP) do (dwóch w każdej podsieci LAN komputerów) komputerów poprzez kanał SSL VPN (przez przeglądarkę internetową)
 15. włączona jest kontrola antywirusowa dla ruchu http i poczty internetowej
 16. konfiguracja może zostać użyta na dowolnym modelu urządzenia NETASQ serii US
 17. konfiguracja jest zgodna z systemem 9.1.x
300x10-null

  W większości sytuacji przystosowanie konfiguracji do działania w lokalizacji Klienta polega na zmianie DWÓCH parametrów. 

Co otrzymujesz?

 1. plik GOTOWEJ konfiguracji
 2. hasło do pliku konfiguracji
 3. szczegółowy opis obiektów wykorzystanych w budowie konfiguracji
 4. instrukcję przystosowania konfiguracji do swojego dostawcy Internetu
 5. pliki konfiguracji klienta VPN wraz z instrukcją zastosowania
 • Plik konfiguracji NETASQ

 • 99zł/netto
 • + Wsparcie podstawowe

 • 60 dni
 • 299zł/netto
 • + Wsparcie rozszerzone

 • 60 dni
 • 599zł/netto

Wsparcie obejmuje pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z implementacją konfiguracji w zakresie GOTOWEJ konfiguracji. Okres wsparcia wynosi 60 dni. Wsparcie udzielane jest drogą elektroniczną poprzez portal http://postsales.netasq-utm.pl.

Wsparcie podstawowe jest opcją dodatkową, może zostać dokupione tylko razem z plikiem GOTOWEJ konfiguracji.

Wsparcie obejmuje pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z implementacją konfiguracji w zakresie GOTOWEJ konfiguracji oraz jej modyfikacji i rozszerzaniu. Okres wsparcia wynosi 60 dni. Wsparcie udzielane jest drogą elektroniczną poprzez portal http://postsales.netasq-utm.pl, telefonicznie oraz jeżeli wymagać tego będzie sytuacja poprzez bezpośrednie połączenie z urządzeniem NETASQ Klienta.

Wsparcie rozszerzone jest opcją dodatkową, może zostać dokupione tylko razem z plikiem GOTOWEJ konfiguracji.

Wszystkie teksty i opisy znajdujące się w domenie stormshield.edu.pl są mojego autorstwa.
Najnowszy firmware SNS: 4.5.2 (Release Note)
Najnowszy firmware SNSv3: 3.11.18 (Release Note)